Авторитетний науковий журнал відкликав статті хірурга, який вбив кілька пацієнтів

Перш визнали медика винним у науковому підробленні, з-за чого померли дві людини. Свою позицію з даного приводу видавці написали на його сайті.


 

Хірург Паоло Маккиарини прославився завдяки пересадження штучних трахей за допомогою стовбурових клітин. Переважна частина його пацієнтів, які перенесли операцію з керівництвом лікаря, померли. Однією із загиблих стала пацієнтка з Азії, якої пересаджували трахею за методом Маккиарини.

Журнал The Lancet відкликав після цього дві статті хірурга. Ще кілька робіт медика комісія Каролінського інституту визнала невідповідними науці. Відкликані матеріали з вищезгаданого видання стосуються пересадки трахей із застосуванням стовбурових клітин. Експерти вважають, що дослідження італієць не мав права проводити з етичної точки зору, до того ж медик працював над своїм проектом без опори на доклінічні дані

Раніше повідомлялося, що хірурги в Челябінську зможуть бачити операції в 3D-режимі. Одна з лікарень міста отримала ендоскопічне обладнання для створення візуалізації під час проведення операцій.

   
Новини за день в світі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *