З досвідом Польщі у реформуванні медицини делегація ознайомилася з Кіцманщини

В Україні відбуваються бурхливі дискусії щодо впровадження медичної реформи. У цій сфері, зрозуміло, хотілось бі наслідувати розвинені країни. З тим, як працює європейська медицина в сусідній Польщі, ознайомилася під час візиту в Бєльський повіт делегація з Кіцманщини, яку очолювала заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук:
— Після візиту в староство ми відвідали медичні заклади Бєльського повіту різних рівнів: первинного (сімейні лікарі), вторинного і третинного. У гміні Козі (12 тисяч населення) працює і державна амбулаторія, і приватна, — розповідає Р. Р. Мельничук. — Працюючі громадяни мають медичну страховку, і ці кошти спрямовуються в ту клініку, куди йде пацієнт. Лікарні оснащені сучасним обладнанням, тож в цілому мешканці Польщі задоволені результатом медичної реформи, хоч і тут є деякі недоліки, черги. Лікарі скаржаться на невисоку зарплату — на рівні некваліфікованих працівників. Тому багато медиків з Польщі їдуть працювати у Німеччину та інші країни, де більші зарплати. Ми побували і в дитячій лікарні, побачили рівень надання екстреної медичної допомоги та забезпечення медиків сучасним обладнанням і необхідними медикаментами.

У складі нашої делегації були: заступник голови РДА Галина Мельничук, директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, головний лікар КУ «Кіцманська ЦРЛ» Володимир Хромюк, заступник голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Наталія Візнюк.
У Бєльському повіті 23-26 січня відбулися щорічні зимові змагання з невідкладної допомоги, у яких традиційно взяли участь і кіцманські медики на медичному автомобілі, який був переданий у подарунок Кіцманщині від Бєльського повіту. У складі бригади невідкладної допомоги з Кіцманської ЦРЛ були лікар Артем Руснак, фельдшери Ігор Качан та Юрій Гуля, водій Василь Олексюк.
Володимир Хромюк розповів, що завдання були складні і цікаві. Змагання розпочалися у 2 годині ночі, перше завдання було зупинити кровотечу при відриві ноги потерпілого, після чого — вибігти з апаратурою на 11 поверх для допомоги умовному потерпілому. Наступним завданням була робота у диспетчерській, де є шість моніторів з картами Польщі, на яких видно, де яка швидка. Слід було прийняти виклик, зорієнтуватися, яку бригаду туди відправити, передати всю інформацію на планшет у «швидкій». Щоб урятувати дитину з переохолодженням у горах, треба було їхати гірською дорогою, а потім йти пішки. Також медики піднімалися пішки близько кілометра на гору зі спорядженням та ношами, щоб урятувати дівчину на гірськолижному курорті. Завдання з порятунку умовних потерпілих після вибуху на заводі відбувалося в будівлі старої неробочої теплоелектростанції. Всього було 8 завдань, брали участь 48 команд з країн Європи.
Вже вдруге фельдшер Ігор Качан перебував на змаганнях в день свого народження. Цього року йому було приємно отримати подарунок і вітання від заступника голови Кіцманської РДА Галини Мельничук та директора департаменту охорони здоров’я Оксани Андрієць.

 

 

 

 

 

   
© Джерело: Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Заставна інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *