Угорщина вимагає автономії для їх громадян за кордоном

Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шемьен повідомив, що угорці, які проживають за кордоном, повинні отримати автономію і громадянство Угорщини. Це стосується і угорців, які живуть на Україні.


 

Жолт Шемьен поінформував, що громадянство Угорщини для жителів України дозволить їм безперешкодно подорожувати по всьому світу. Влада Угорщини вважають, що після довгого часу репресій люди повинні почувати послаблення і переваги вважатися громадянами цієї держави. Крім самого Шемье ще й політичні діячі та громадські вважають, що угорці, які проживають за кордоном, повинні отримати громадянство країни і у них повинно бути право голосу.

Loading...

Крім основної тему громадянства Жолт Шемье в негативній формі висловився з приводу українського закону «Про освіту». Також він розкритикував пункти в цьому законопроекті про отримання освіти на інших мовах. Шемье заявив, що поки український уряд не змінить цей закон, влада Угорщини всіляко перешкоджати всім ініціативам, які важливі для України.

Загрузка…

Наприкінці вересня глава України Петро Порошенко затвердив новий закон «Про освіту». У цьому документі говорилося, що до 2020 року всі навчальні заклади будуть давати знання учням тільки українською мовою. В Росії, Угорщині, Греції та інших країнах сказали, що цей закон порушує права українських нацменшин, а також він не відповідає міжнародним зобов’язанням, яких повинен дотримуватися Київ.

   
Новини за день в світі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *