“Спорт – у маси” або “Чія Заставнівська ДЮСШка”

Конфліктне питання виникло довкола Заставнівської ДЮСШ. Попередньо на декількох інформаційних сайтах, в тому числі і нашому, було опубліковано анонімну статтю про рейдерське захоплення цієї спортшколи. Беручу до уваги неоднозначність даної ситуації ми вирішили пролити світло на конфлікт, який вінік між Районною Радою та РДА.

У 1976 року на сесії районної ради було прийняте рішення про створення Дитячо-Юнацької Спортивної Школи. З установчих документів стає чітко зрозуміло, що засновником ДЮСШ є Районна Рада.

Так історично склалось, що з часом змінювався власник, впідпрядкванісь школи та було внесено багато змін до статуту підприємства. Наприклад, з 2008 року по 2014 рік зміни в статут було внесено 11 разів.

Розібратись у тому, що і як змінювали, важко і в принципі не потрібно, оскільки питання йдеться про статут юридичної особи ДЮСШ 2014 року, в якому вказано, що засновником являється РДА.

З тих чи інших причин, цей статут вважався законним та згідно вище написане в ньому функціонувало дани підприємство.

На сьогоднішній день чинне законодавство вказує, що державне підприємство не може фінансуватись з місцевого бюджету. Тут і вінік конфлікт, адже Районна Рада, яка і фінансує ДЮСШ, хотіла повернути її в законну власність.

Тому на сесії Районної Ради було вирішено скасувати діючий статут 2014 року, що було незаконним. Скасувати статут міг тільки суд.

Таке поспішне і, можливо, неправильне рішення виникло через небажання керівніцтва РДА посприяти законному процесу передачі юридичної особи ДЮСШ у власність Райради. Майже в усіх інших районах без проблем було зроблено аналогічні процедури. Потрібно було просто, за спільною згодою, внести зміни в статут, змінивши засновника у статуті, що вкрай не хотіло зробити керівництво РДА.

Ходили чуйні, що керівництво РДА навіть вдавалось до погроз та шантажу, викликавши депутатів Райради, міськради, працівників спортшколи, працівниів РДА по одному в кабінет та “прасували” їх як могли. Про це неодноразово повідомляли потерпілі та сам голова Райради висловив своє обурення з цього приводу на одній із сесій.

В таких діях можна побачити особисту зацікавленість керівніцтва РДА , адже просто так “рвати на собі сорочку” за державу ніхто не буде.

Керуючись законом та здоровим глуздом, розуміючи що керівництво РДА мотивоване тільки власними амбіціями, народні обранці вирішили скликати позачергову сесію, на якій було створен нове комунальне підприємство, засновником якого виступала Райрада. По суті таке рішення залишило юридичну особу 2014 року ДЮСШ “в повітрі”. Чому? Тому що одне приміщення спортшколи знаходиться у власності Райради, а інше у власності Міськради.

Отож, рішення створити нове комунальне підприємство на базі власних приміщень та за власний кошт – не є рейдерським захопленням, а являється законним, розумним господарським рішенням. Тому на сесії Райради, що відбулась 30 жовтня, було схвалено надати в оперативне управління приміщення спортивного залу новоствореному комунальному підприємству ДЮСШ. Що згодом зробить і Міська рада з власним приміщенням спортзалу, де базується спортшокола.

Вище опису можна підкріпити виступом на останній сесії райради, що відбулась 30 жовтня, депутата райради Пацарнюк Людмили Вікторівни, де все розставлено та роз’яснено.

Текстову стенограму виступу приведемо нижче:

“Всі ми добре пам пам’ятаємо події 2014 року в Україні. Але спочатку хочу нагадати, що минулих сесій я намагалась пояснити нашим керівникам району різницю між державним і комунальним закладом. Це стосується Заставнівської дитячо-юнацької спортивної школи. Повторюю ще раз: Згідно із Законом України «Про управління об’єктами державної власності» – державна організація (установа, заклад) – утворюється компетентним органом державної влади на базі відокремленої частини державної власності і входить до сфери його управління; комунальна організація (установа, заклад) – утворюється компетентним органом місцевого самоврядування на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Згідно довідки з єдиного державного реєстру, виданої 6 червня 2011 року, спортивна школа є комунальною організацією. З 2008 року по 2014 рік 11 разів вносилися зміни в державному реєстрі. Так, у вересні 2012 року було внесено зміну засновників. Тобто засновник змінюється з “Районний відділ освіти” на засновника Заставнівська Райдержадміністрація. Читаємо Статут: –

  • Засновником ДЮСШ є Заставнівська районна державна адміністрація, власник майна – Заставнівська районна рада.
  • Організаційно-правова форма – 430 комунальна організація

Далі згідно статуту майно ДЮСШ, яке належить районній раді становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші цінності.

У єдиному державному реєстрі дани підприємство зареєстроване, як державна організація (установа, заклад).

Чому я згадала 2014 рік? Тому, що 23 квітня 2014 року виходить розпорядження Заставнівської РДА № 98-р підписано першим заступником голови РДА «Про затвердження Статуту Заставнівської дитячо-юнацької спортивної школи у новій редакції». Згідно цієї нової редакції Засновником Заставнівської ДЮСШ є Заставнівська районна державна адміністрація. Власником нерухомого майна: будівля, що знаходиться за адресою вул. Незалежності, 93а, м. Заставна, Чернівецької обл. – Заставнівська районна рада; будівля, що знаходиться за адресою вул. Бажанського, 10 м. ЗаставнаЧернівецької обл. – Заставнівська міська рада. Згідно свідоцтв на право власності з будівлями все навпаки. Організаційно – правова форма – та ж комунальна організація.

Згідно нової редакції Статуту майно Заставнівської ДЮСШ становлять будівлі, що закріплюється за нею на праві оперативного управління». І все. А де ділося інше майно?

Я хочу запитати у голови райдержадміністрації, чому ви опираєтесь на дані розпорядження при написанні чергової петиції в область на районну раду, якщо ви не вивчили його суті? Крім п. 1.4 у Статуті є ще й інші пункти.

І все ж таки я б хотіла знаті – Заставнівська дитячо-юнацька спортивна школа – це державна чи комунальна організація? Якщо державна, то чому фінансує місцевий бюджет? Якщо комунальна, то чому Засновник районна державна адміністрація?”

Детальніше це видно на відео з прямої трансляції сесії Районної Ради від 30 жовтня 2017 року.

Сесія Районної Ради Заставнівського Району

Posted by Григоряк Денис on Monday, 30 October 2017

За словами голови Райради, таких проблемних підприємств в районі, де є спірні питання у власності та підпорядкованості, є тринадцять.

“Каламбури” з підприємствами є наслідком управління “совковими” методами, які демонструє теперішня влада по всій країні.

Складається враження, що робиться все для деградації у всіх сферах, а не для розвитку. Тиск , погрози , схилення до подібних рішень давно повинні залишитись в минулому, адже, на нашу думку, вони ведуть тільки до розрухи, яку ми сьогодні спостерігаємо.

Ситуацію, яка склалась на місцях, можуть вирішити тільки народні обранці і самі люди. Коли народ нічим не цікавиться та не бере участі в місцевому самоврядуванні, мотивуючи тім, що “я нічого не вирішую”, нагадаємо для всіх – народ є першоджерелом влади в демократичній державі!

Колектив Заставнівської ДЮСШ та батьки учнів, висловили подяку Районній раді за підримку у даній ситуації, за бажання працювати та розвивати спорт в районні.

Заставнівський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *